Cayma Hakkı

CAYMA HAKKI

 

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 1. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 1. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
 1. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 1. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.
 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.
 1. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.
 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte ise teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Ayıplı ürün ise ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir. Bu işlemlerden sonra, ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünün kullanılıp kullanılmadığı, deforme gibi teknik analizlerin yapılması konusunda ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir.
 1. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin “paketi açılmamış” malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 1. Hijyen kuralları gereği alt grup, alt grup içeren sütyen-jartiyer takımlarında kanunen iade ve değişim yapılamamaktadır. Firma kaynaklı kusurlu ürün iadesi, ürün etiketi kopartılmamış orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Ürün, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde faturası ile birlikte teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.
 1. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.
 1. Paketi açılmamış ürünün iade edilebilmesi için, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde faturası ile birlikte gönderilmelidir. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve ürün bedeli geri ödenmemektedir.
 1. İadesi onaylanan ürünlerin bedelleri 7-14 iş günü içerisinde tarafınıza ödenir. İade edilecek ürün bedeline kargo ücretleri dahil değildir.
 1. 1 CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

info@bedesiredco.com

0 554 132 95 64

0 552 415 39 89

İADE KOŞULLARI:

“HİJYEN KURALLARI GEREĞİNCE PAKETİ AÇILMIŞ İÇ GİYİM ÜRÜNLERİMİZDE İADE VE DEĞİŞİM BULUNMAMAKTADIR”